Gå til sidens indhold

Samvær og relationer

Der er masser af muligheder for at netværke, genforenes med kolleger og feste med branchefolk.

169 U Logo

DDD Årsmødet er mere end faglige oplæg og ny viden – det er også en unik mulighed for at pleje gamle relationer og skabe nye. Her møder du studiekammerater, kolleger og forretningsforbindelser i en afslappet og inspirerende ramme.

Tid til samtale og netværk

De lange pauser og udstillingsområdet skaber perfekte rammer for uformelle møder og gode samtaler. Her kan du dele erfaringer, udveksle idéer og få faglig sparring med både nye og velkendte ansigter.

Årsmødemiddagen – en festlig afslutning på dagen

Torsdag aften inviterer vi til årsmødemiddag, hvor samvær og hygge er i højsædet. Nyd en lækker middag i godt selskab, tag en snak over et glas i baren, og slut aftenen af på dansegulvet, når årsmødets DJ sætter gang i festen med både nye og klassiske hits.

Uanset om du kommer for det faglige indhold, for at besøge udstillingen eller for at genoplive gamle venskaber, er årsmødet en oplagt anledning til at styrke dit netværk i den veterinære verden. Vi glæder os til at se dig!