Gå til sidens indhold

Den perfekte ramme

Årsmødet holdes på Tivoli Hotel & Congress Center.

Tivoli Beskåret

Placeringen i hjertet af København, omgivet af en veludbygget national og international infrastruktur, giver optimale muligheder for at både danske og svenske dyrlæger og veterinærsygeplejersker kan deltage i DDD Årsmøde. Med denne placering er der også skabt basis for, at dyrlægestuderende fra Frederiksberg Campus (Landbohøjskolen) får mulighed for at slå vejen forbi årsmødet.

Årsmødets venue ligger blot få minutters gang fra Københavns Hovedbanegård, hvorfra der er direkte togforbindelse til Kastrup Lufthavn, Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige. Derudover har du direkte adgang til motorvej E20, og der er flere end 1.000 p-pladser i nærheden. Alt dette bidrager til, at Tivoli Hotel & Congress Center udgør den perfekte ramme for afviklingen af DDD Årsmødet.

Læs mere om venue på: www.tivolihotel.dk og www.tivolicongresscenter.dk

Optimer din deltagelse

Årsmødets format er designet til at styrke fagligheden med unikke foredragssale, lyse og rummelige udstillingslokaler og en helt fantastisk ramme til afholdelse af årsmødemiddagen. Som deltager får du optimale muligheder for at tilegne dig ny viden, blive fagligt inspireret og møde nye og kendte fagfæller.

Det faglige program strækker sig over to dage og der er indlagt flere lange forplejningspauser, så du har rig mulighed for at besøge udstillingen og få mest muligt ud af arrangementet.

Udstillingsområdet er placeret centralt i Foyerområdet med direkte adgang fra alle de store foredragssale, hvilket sikrer hurtig og nem adgang til både forplejning og udstilling.

Se udstillingsområde i stort format